Opisujemy grę PC Ghost Warrior 3

Rozbudowanie rozgrywki wyszło trzeciej części Ghost Warrior na ludzkie, ale problemem pozostaje banalna akcja oraz lekka sztuczna inteligencja.

Sniper Ghost Warrior 3 przypadnie do stylu tym, którzy oczekują z gry tylko dobrego strzelania z karabinu wyborowego w dalekich obszarach. Poszukujący jednak ciekawej sprawy również delikatnych, emocjonujących misji raczej się zawiodą.

Warszawskie studio CI Games w najnowszej wersji snajperskiej produkcji wystawiło na sprawdzone w pozostałych atrakcjach pewniki. Korytarzowe lokacje zastąpiono otwartym światem z celami rozrzuconymi po całej mapie, a gracz - jak w Far Cry - sam decyduje o strategii wykonania zlecenia. Taka możliwość nie istnieje przecież automatycznie gwarantem sukcesu.

Filmowe rozwiązanie do narracji na wstępie pozytywnie zaskakuje. Poznajemy historię dwóch rywalizujących ze sobą braci - jeden jest uprowadzony w trakcie funkcji i ślad po nim niszczy. Drugi kontynuuje wartę w amerykańskiej marynarce wojennej, aż wchodzi do zdestabilizowanego przez rosyjskich separatystów rejonu Gruzji. Dziwnym zbiegiem okoliczności natyka się tam na informacje o kimś robiącym jego brata.

Próby zaangażowania użytkownika w historia spełzają natomiast na jak, ponieważ prowadzeniu fabuły szkodzi wspomniana wolność oraz łatwy świat. Wędrujemy po mapie w ruchu kolejnych głównych celów do załatwienia bądź informacjach do wykradnięcia, a wątek brata przez ponad połowę gry zdarza się do kilku napomknięć w trakcie rozmów. Strzelanie do separatystów odgrywa zdecydowanie pierwsze skrzypce.

Wędrowanie po gruzińskich krajach jest oczywiste. W kryjówce wykonujemy się do historii i rozwijamy wyposażenie, możemy te zmieniać porę dnia oraz podejmujemy misję. Po skończeniu zadania musimy jeszcze powrócić do kryjówki, by rozpocząć kolejne. Gracze zainteresowani tylko głównym wątkiem, zaś nie pobocznymi i systematycznymi aktywnościami, często będą skracać sobie drogę powrotną za pomocą szybkiej podróży.

Dobór strategii leczenia jest już w sum w dłoniach gracza. Sukcesy nagradzane są punktami umiejętności odblokowującymi dodatkowe atuty jednej z trzech ścieżek rozwoju: snajpera, żołnierza również delikatnego zabójcy preferującego bliski kontakt. Element tenże jest zawsze raczej niepotrzebny, gdyż dodatki nie zmieniają diametralnie rozgrywki.

Wolność w wyjściu do punktu prac oraz sporo dostępnych rozwiązań to plus, a także owszem istniejemy w równym poziomie ograniczani. W większości przypadków odkłada na nas samo dobrze położone gniazdo snajperskie, a istotni wrogowie do usunięcia właściwie nie wędrują po bazach czy obozach, dlatego musimy strzelić z określonej pozycji. W wyniku większą pewność otrzymujemy przy muzyce z zachowaniem pistoletów czy karabinów maszynowych.

Nie określa to przecież, iż nie możemy ze snajperką krążyć dookoła obozowiska i powoli, z polską satysfakcją ściągać kolejnych żołnierzy. Coraz dużo odpowiadające jest zjawisko jak duch. Zakradanie się na grunt wroga i eliminacja z bliska to wiele większe wyzwanie i wygląda dobre skradanki.

Dopiero przy otwartej potyczce w zwarciu ujawniają się największe bolączki Sniper Ghost Warrior 3. Zaalarmowani żołnierze wbiegają często pod lufę, wychodzą grupami zza rogu, i my ściągamy jednego po drugim. Trzymają się daleko za ochroną również stają tam tak długo, aż nie spotkamy ich od kraju także nie zastrzelimy. Umieramy rzadko, i gdyby teraz toż się zdarza, toż z względu banalnych błędów z swej strony - na dowód przeładowania stoi w krytycznym momencie.

Najtrudniejsze objawiają się misje, w których nie wolno nam wywołać alarmu. Poziom wyzwania zwiększa zwolnienie z jakiejkolwiek uwag przy celowaniu również korzystanie dopiero na odwzorowanej realistycznie optyce karabinów, jednak jest to sztuczne podkręcenie trudności. Reklamy na lunecie nijak się są do tego, gdzie faktycznie trafi pocisk, a dokładne mierzenie metodą kontroli oraz braków zwyczajnie frustruje.

Kluczowym elementem psującym grę jest system autozapisów, które cofają nas do przodu misji, co często oznacza ponowne przekradanie się do idealnej pozycji strzeleckiej. Tutaj warto wspomnieć, że wczytywanie zapisu z poziomu menu istotnego jest rekordowo długie. Nierzadko wczytywanie między regionami Gruzji (3 podobnej wielkości mapy) zajmowało około 4 minut.

Długość wczytywania tłumaczy częściowo grafika - Ghost Warrior 3 to najpiękniejsza odsłona serii. Modele postaci przypominają gumowe manekiny, ale otoczenie cechuje się pięknie. Naturalnie zalesione otoczenie gruzińskiej prowincji cieszy oko o jakiejś porze dnia. Brakuje nieco zaludnionych miasteczek, gdyż zwiedzane autem regiony momentami dają się za bardzo opustoszałe. Natura przyciąga, ale ruiny oraz wszechobecne posterunki separatystów nie oferują niczego dobrego poza znajdźkami i niekiedy pobocznymi celami do usunięcia.

Sniper Ghost Warrior 3 wykorzystuje część sprawdzonych w nowych grach rozwiązań, tylko nie robią one do kraju tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Sterowanie samochodem jest złe, spowolnione animacje strzałów w górę wyglądają zawsze tak samo, a latający dron do oznaczania wrogów przez brak stateczników kołysze kamerą tak, że można osiągnąć choroby lokomocyjnej.

Ostatecznie zawodzi też fabuła, która po paru godzinach nuży, a my trzymamy się na tymże, iż nie wiemy nawet, po co robimy daną pracę. Przerywniki filmowe to wciąż przewidywalne zwroty akcji, bezcelowo wulgarne dialogi również do bólu stereotypowe postacie, które ani na kilka nie wykraczają ponad ustalony szablon. https://pobierzgre.org/strategiczne/

Efekt końcowy nie zachwyca. Sniper Ghost Warrior 3 potrafi sprawić trochę przyjemności z udanych strzałów czy zakradnięcia się nocą do bazy wroga, ale jest z względu technicznych błędów, niezwykle słabej inteligencji wrogów oraz historii, jaka nie zachęca do kontynuowania przygody.

Ocena użytkowników 6/10

Wymagania sprzętowe Sniper: Ghost Warrior 3

Minimalne: Intel Core i5 6600K 3.5 GHz/AMD FX-6350 3.9 GHz 8 GB RAM karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7850 lub lepsza 50 GB HDD Windows 7/8.1/10 64-bit

Rekomendowane: Intel Core i7 4790 4.0 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz 16 GB RAM karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060/4 GB Radeon RX 480 lub lepsza 50 GB HDD Windows 10 64-bit