Czego jeszcze nie wiesz o Injustice 2

Kiedy w 2013 roku NetherRealm Studios przedstawiło graczom Injustice: Gods Among Us, mało kto wierzył, że połączenie „Mortala z Supermanem” może odnieść sukces. Teraz, po kilku latach, otrzymujemy kontynuację, a twórcy ponownie potwierdzają, że świat potrzebuje takich bohaterów.

Nieczęsto sięgając po nową bijatykę jestem rację wskoczyć do trybu fabularnego, który pobudzi mnie na kilka złotych godzin. I właśnie tak rozpoczęła się moja sprawa z Injustice 2 również tylko taką praktykę na wstępie smakowania tej sztuki zalecam każdemu. NetherRealm Studios ponownie zaprasza graczy do około 4,5 godzinnej opowieści, jaka stanowi przeładowana walkami oraz akcją. Przygoda została umiejscowiona dokładnie 5 lat po pracy z Injustice: Gods Among Us - scenarzyści zdecydowali się na kontynuowanie wątku Batmana z Supermanem. Jednak starcia Obrońcy Gotham z Przedstawicielem ze Gościliśmy nie są ważnymi wydarzeniami, ponieważ Ziemia ma bardzo poważniejszy problem. Brainiac postanowił dobrać do swojej kolekcji naszą planetę, a wszyscy bohaterowie muszą stanąć ramię w ramię, by wspólnymi siłami pokonać „Mózgowca”.

Sprawa nie jest absolutnie najlepszą sprawą w uniwersum DC, natomiast na że najlepszą okazją stworzoną przez ekipę Eda Boona. Od ważnej do nowej chwile z przyjemnością poznawałem wydarzenia, w jakich schemat prezentacji się nie zmienił – oglądamy świetnie zrealizowane filmiki, które dynamicznie używają w walkę. NetherRealm Studios już wcześniej zaprezentowało nam taką zabawę również w kolekcji kolejny raz pokazują jedno – ta akcja jest świetnym dodatkiem do walki. Jest szybko, tematy są ciekawe, a gracze są możliwość wypróbować wiele osób. Trzeba mieć przy tym osobę, iż nie stanowi owo najistotniejszy tryb, a wyłącznie dostęp do dobrej rozgrywki, dlatego motywuję do zaznajomienia się z nim na samym początku.

Scenarzyści wyraźnie odrobili zadanie domowe, wyciągnęli lekcje, a nawet wpadli na całkiem nowy poziom, bo przygotowana opowieść nie jest jednowymiarowa. Doskonale sprawdza się wpisanie do gry niektórych postaci – dziwicie się „co tu robi Joker” lub „co jest nie tak ze Stresem na Wróble”? Spokojnie, twórcy wpadli na naprawdę fajne pomysły, które zostały przeprowadzone z górą. Na jednym wstępu pojawia się większe ryzyko, ale chociażby w obliczu takiego kryzysu wojownicy nie zapominają o tym, że także mało lat temu obijali swoje mordy. Także spośród ostatniego względu wciąż pojawiają się pomiędzy nimi tarcia, które ubarwiają główny wątek – sympatycznym zabiegiem jest oraz możliwość głosowania w mało scenach postaci, którą pragniemy rozegrać pojedynek… Trudno tutaj mówić o wielkich kolejach w grze, ale autorom udało się chociażby w taki rozwiązanie przygotować dodatkowe zakończenie.

W Injustice 2 trafiamy na plejadę różnorodnych charakterów, które udało się okiełznać. Pewne są ważniejsze, inni odgrywają epizodyczną rolę, jednak tryb wykonywa naszą najistotniejszą kwestię wzorowo – przestawia ciekawą opowieść, pozwala zająć się i aktualnym jednym wypróbować wiele ikon, a poza rzuca odrobinę inne światło na wydarzenia z „jedynki”. Teraz lepiej znam zrozumieć motyw działania Supermana, który uzyskałem nową twarz. Właśnie ze względu na ostatniego klienta łyknąłem tryb fabularnym za jednym podejściem oraz potrzebował tylko i zaledwie jednego… Więcej.

Albo w współczesnej formy fabuła potrafiła być większa? Pewnie, jednak NetherRealm Studios udało się zachować optymalny balans pomiędzy długością i przyjemną rozgrywką. Scenariusz jest naładowany akcją, nie nudzi od brzasku do skutku także w kwocie odbywa się w wyjątkowym czasie. Po ujrzeniu napisów końcowych postanowiłem z miejsca sprawdzić kolejne tryby.

Głównym daniem w produkcji dla dużo będzie Multiwersum. Jeśli pracowali w Mortal Kombat X zatem na pewno kojarzycie Żywe Wieże, które tym razem przybrały postać planet. Batman jest własny ulubiony sprzęt, jaki daje mu próbować nowe światy dodatkowo tym jedynym pomagać mieszkańcom. Też jak w sukcesie wież, miejsca jeszcze są dostępne przez wyznaczony czas, więc niektórzy mogą nawet nie zauważyć dostępnych zadań. Starcia są interesujące, deweloperzy ponownie ubarwiają pojedynki wrzucając do nich specjalne zdolności dla postaci, zmniejszają siłę, zwiększają prędkość, usuwając specjalne moce, blokując skoki, czy pozwalając wypróbować nowe osoby. Pewnie jeszcze przez wiele tygodni będziemy odkrywać najróżniejsze „smaczki” tutaj ukryte, bo już wcześniejsze produkcje studia pokazały, że ekipa lubi zaszaleć.

Nie chronię, że obecnie dopiero w niniejszym znaczeniu spędziłem najwięcej czasu, ponieważ „multiuniwersum” pozwala najszybciej zyskać… Nowe fatałaszki. Tak, największą zmianą (oraz oczywiście dla wielu niewiadomą) prac jest System Gear, który daje dosłownie ubierać bohaterów. Od okresu do czasu po zakończeniu starcia zgarniamy losowy przedmiot, który niekoniecznie przypasuje do bohatera aktualnie reprezentowanego. Twórcy stworzyli podobno tysiące poszczególnych butów, czapek, rękawic, albo i kilka schematów kolorów, więc fani zbieractwa znajdą tu zabawę na dziesiątki godzin. Ja zazwyczaj nie chodzę do typów kolekcjonujących najróżniejsze gadżety, lecz w aktualnym wypadku… Wsiąknąłem. Świetnie jest zgarnąć strój, który ubarwia wygląd bohatera, zaś w smaku oddziałuje na jego statystyki. Z miejsca uspokajam maniaków sieciowych pojedynków – natomiast w trakcie rywalizacji rankingowej widzimy nowe ubrania, to zawsze nie wpływają one na miarę, lub również możliwości postaci. Oczywiście w kolejnych trybach stroje mają miejsce, jednak po spędzeniu z muzyką kilkudziesięciu godzin odnoszę wrażenie, że zachowano tutaj zdrowy umiar w balansie, bo zwykle jesteśmy wybór. Rywalizacja została znacząco ubarwiona a stanowi dla mnie przyjemniejsza… W trakcie rozgrywki zbieramy samą z niewielu walut, za jaką potrafimy kupować macierze (typowe skrzynki), w których znajdujemy kolejny sprzęt. I w „multiwersum” pojawiają się wyzwania, za jakie zgarniamy kolejne przedmioty. To samonakręcająca się spirala, choć nie trzeba w niej działać.

W Injustice 2 można się i świetnie być bez zbierania ubrań, wyglądania na statystyki oraz odmawiania zdrowasiek za drugi schemat kolorystyczny dla osoby. Gra ponownie oferuje wybornie efektowną także niezwykle odpowiadającą walkę. Autorzy nie zrezygnowali z najważniejszych czynników starć i jeszcze runda nie regeneruje zdrowia zwycięzcy, a ładując specjalny pasek możemy za pomocą dwóch triggerow odpalić super atak, w którym przykładowo Flash przerzuca przeciwnika przez kilka wymiarów, Strach na Wróble przenosi oponenta do najgorszego koszmaru, Aquaman zatapia arenę, Batman stosuje do ataku Batmobile, Supergirl prowadzi swoje „duże oczy”, zaś Captain Cold zamraża całą arenę. Przypomina to po prostu DOBRZE plus stanowi równie efektowne.

Teraz „pasek” jest więcej większe dużo dodatkowo w pełni jest najważniejszym czynnikiem walk. Odpowiednie jego zapełnienie pozwala kontrolować sytuację na ekranie, jednak tak trzeba go równie umiejętnie wykorzystywać – teraz zgromadzoną „moc” możemy bez problemu poświęcić na unik lub przełamanie combosa oponenta. Szczególnie przydaje się ta dodatkowa opcja, która usuwa z gry graczy męczących przez cały mecz tylko jeden atak, aby bez większego pomysłu wygrać starcie. Gracze otrzymują od deweloperów furtkę, która zdecydowanie podnosi poziom pojedynków, a w smaku sprawia, iż nie są one szybko tak dużo przypadkowe. W Injustice 2 bardzo wyższe uznanie zajmują nasze zdolności.

Jeszcze w wielu ważnych elementach wykorzystamy atuty areny – wyrzucimy przeciwnika na nowoczesną miejscówkę lub rzucimy w niego jednym z elementów miejscówki – jednak chociażby w tym tłu zachowano zdrowy rozsądek. Zdecydowanie łatwiej teraz zablokować lub uciec przed tymi atakami. Do walki powrócił i system „konfliktów”, w którym rywale zbliżają się do siebie, a my określamy jaką większość z paska poświęcić na starcie – jeśli zdecydujemy się wydać dobrze od oponenta, możemy zregenerować część zdrowia lub zaatakować rywala z wyższą skalą. Już kilkukrotnie miałem okazję uczestniczyć w pojedynku, w którym rywal przenosił się w taki postępowanie również później obił mordę mojej strony. To boli.

A same akcji są bardzo przyjemne. Ich siła została odrobinę przyspieszona względem pierwowzoru, jednak trudno opowiadać o przerażającej szybkości, bo autorzy kolejny raz umieszczają na dużo taktyczną zabawę. Wszystkie ataki planują swoją siła, „czuć” je pod paluchami, a podstawowe combosy wykona nawet kilkuletni dzieciak. Standardowo im niewiele czasu poświęcimy na rozgrywkę, tym wliczamy się łączyć sekwencje, ubarwiać je także ciągle dużo radzimy sobie z kontrolą bohatera. Opcji taktycznych jest wszelka masa, i w nauczeniu podstaw pomaga naprawdę dobrze przygotowany samouczek. Gry Dla Dzieci Online

Twórcy absolutnie nie odchodzą od Injustice: Gods Among Us, lub i nawet Mortal Kombat X, ale pod wieloma względami nowa gra posiada swój oryginalny charakter. Jest przyjemniej, efektowniej również pojawiają się nowości.

NetherRealm Studios zdecydowało się na dość męczącą kampanię marketingową, podczas której bardzo dokładnie poznaliśmy wszystkie postacie. Na wstęp otrzymujemy 28 wojowników, a przestawiona reguła jest idealna barwnych indywidualności.

Z ostatnich szczególnie prestiżowych jest absolutnie Batman, Superman, Catwoman, Flash, Poison Ivy, Robin, Supergirl, Wonder Woman, Joker, Bane, Aquaman, Deadshoot, Green Arrow, Scarecrow, Gorilla Grodd, Black Canary, ale autorom udało się jeszcze wrzucić do lektur takie indywidua jak Atrocitusa, Blue Beetle'a, Cheetaha, Doctora Fate, a nawet swoje 5 minut otrzymał Swamp Thing. Zdjęcie jest duże, każdy „heros” posiada inny styl, umiejętności, super atak oraz oczywiście… Niezliczony zestaw strojów do spotkania. Dodajemy do bieżącego niewiele wersji kolorystycznych, a naprawdę trudno narzekać na nudę. Jedynym problemem dla niektórych będą szybko zapowiedziane rozszerzenia, lecz „starter” wystarczy na przynajmniej kilka miesięcy, i dopiero po obecnym czasie zastanowię się, czyli w zespole warto inwestować gotówkę w DLC. Można jedynie żałować, że ojcowie nie zdecydowali się na kupowanie bohaterów za gotówkę zebraną w atrakcji. Taki patent zbiera się u Francuzów i tu także był rację bytu.

Dobrze został rozegrany motyw aren, które zostały związane z fabułą oraz umożliwiają graczom wpaść do kilku ikonicznych miejscówek. Odwiedzamy między innymi Metropolis, plac zabaw Jokera, statek Brainiaca, jaskinię Batmana, Gorilla City, Fortecę Samotności, czy też Arkham Asylum . Lokacje są piękne, często obładowane najdrobniejszymi elementami oraz z pozostałymi elementami do aktywacji. Oprawa graficzna to bez wątpienia duży atut pozycji, bo niezależnie, czy informujemy o postaciach, miejscówkach, lub te efektownych super ciosach – wszystek z elementów został dopracowany. W sukcesu udźwiękowienia nie natrafiłem na żaden z wyjątków, który sprawiłby, by po zakończeniu gry szukał soundtracka, ale same muzyka ponadto nie przeszkadza. Stanowi to po prostu dobrze wpleciona w cały tytuł. Przynajmniej na że trzeba dodać, iż w tym fakcie zdecydowano się na lokalizację kinową (napisy) natomiast był toż faktycznie doskonały pomysł – wszystkie rozmowy pomiędzy stronami w angielskiej wersji brzmią autentycznie również nie są zniekształcone przez lektora, bądź także naszych aktorów.

W grze obok trybu fabularnego oraz Multiwersum odnalazłaby się jeszcze typowa drabinka (ukryta obok różnych planet), tryb sieciowy, lokalna rywalizacja oraz gildie. W sukcesu zmagań Online możemy bez problemu wziąć wkład w rankingowych spotkaniach, dołączyć lub stworzyć pokój, gdzie można gromadzić, lub i brać udział w zmaganiach typu „Król Wzgórz” (w lobby znajduje się kilku graczy, dwóch konkuruje ze sobą, a zwycięzca gra dalej). W wypadku klanów możemy bez problemu stworzyć formację, wybrać herb, a później rozmawiać ze współtowarzyszami broni, godzić się na spotkania, a nawet walczyć „dla cała ekipy” w określonych wyzwaniach również tymże tymże zbierać kolejne skrzynki. Bardzo przy tym żałuję, że studio nie pokusiło się o dodatkowe warianty zabawy. Już konkurencja pokazuje, że nadszedł czas połączonych z muzyką turniejów, jakie są popularne w struktury, ale mogą znacznie ubarwić rywalizację. Potrafię nawet sobie wyobrazić, że gracze „wykładają” wybraną grupę macierzy, a zwycięzca zgarnia pełną pulę… Byłaby wówczas niesamowita integracja z wszelką pozycją i dodatkowa inspiracja do zwiększania swoich kompetencje.

Injustice 2 będzie dla wielu spełnieniem najskrytszych marzeń. Twórcy pokusili się o duże usprawnienia, które w dodatku sprawiają, że atrakcja jest łatwiejsza od indywidualnego poprzednika. Etapy są efektowne, lista osobie pełna najróżniejszych charakterów, fabuła to wspaniały dostęp do gry, a gdy wkręcicie się w zbierane fatałaszków, przy „nowych wieżach” spędzicie wielu czasu. Oczywiście stawia nie jest pozbawiona pewnych mankamentów, ale miłośnicy gatunku znajdą tu zawartość na dużo przyjemnych miesięcy obijania przeciwników. Można liczyć okazję, że Ed Boon nadal będzie wymagał rozwijać uniwersum DC, bowiem z popularną chęcią zobaczyłbym kontynuację tej spraw. Więc bez wątpienia sama z najpiękniejszych muzyk spośród bieżącego uniwersum.

Świat potrzebuje bohaterów, łotrów i innych gier z NetherRealm Studios. Twórcy Mortal Kombat ponownie zapraszają śmiałków na akcje z Batmanem oraz Supermanem w sile głównej i znają pozytywnie zaskoczyć. Fani uniwersum DC i bijatyk mogą tworzyć peleryny, obcisłe gatki, maski, łapać kontrolery w dłonie oraz walczyć. Jest doskonale!

Ocena użytkowników 7/10

Wymagania sprzętowe Injustice 2

Minimalne: Intel Core i5-750 2.6 GHz/AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz 4 GB RAM karta grafiki 1 GB GeForce GTX 570/Radeon HD 7850 lub lepsza Windows 7/10 64-bit

Rekomendowane: Intel Core i3-2100 3.1 GHz/AMD FX-6300 3.5 GHz 8 GB RAM karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780/Radeon R9 290 lub lepsza Windows 7/10 64-bit